Kaip optimizuoti „Linux“ (ir sutaupyti laiko) naudojant „Stacer“.


ZDNET

Daugeliu atvejų nesu didelis „optimizatorių“ gerbėjas. Tai ypač pasakytina apie mobiliąsias operacines sistemas ir „Windows“. Tačiau naudojant „Linux“ dauguma optimizatorių yra programos, kuriomis galite pasikliauti, kad atliksite būtent tai, ko reikalauja.

Remiantis „Stacer“ svetaine, „Stacer yra atvirojo kodo sistemos optimizavimo priemonė ir programų monitorius, padedantis vartotojams valdyti visą sistemą skirtingais aspektais, tai yra viskas viename sistemos įrankis“.

Taip pat: 4 labiausiai „Windows“ panašios „Linux“ platinimo versijos, kurias reikia išbandyti, nes pakeisti sunku

Ir tai, mano draugai, yra būtent tai, kas yra Stacer. Ši patogi programa leidžia:

  • Tvarkykite paleisties programas
  • Išvalykite talpyklas, žurnalus ir šiukšles
  • Valdykite paslaugas ir procesus
  • Pašalinkite programas
  • Patikrinkite sistemos išteklius
  • Tvarkykite tinkamas saugyklas

„Stacer“ yra prieinamas „Ubuntu“, „Fedora“ ir „Arch“ paskirstymams, jį galima nemokamai įdiegti ir naudoti. Pateiksiu jums vieną įspėjimo žodį apie šią programą: kaip ir su bet kuriuo sistemos valikliu, jūsų rida gali skirtis. Naudodamas „Stacer“ neradau jokių problemų, bet jei ištrinsite programų talpyklas ir žurnalus, programos paleidimas gali sulėtėti. Pasinaudojus šiomis programėlėmis greitis turėtų vėl padidėti. Net nepaisant to, man patinka turėti galimybę išvalyti sistemą.

Kaip įdiegti Stacer

Ko jums reikės: Vieninteliai dalykai, kurių jums reikės, yra veikiantis „Linux“ egzempliorius ir vartotojas, turintis sudo teises.

Pirmiausia leiskite man parodyti, kaip pridėti reikiamą saugyklą Ubuntu pagrindu veikiančiuose platinimuose. Norėdami tai padaryti, atidarykite terminalo langą ir išduokite komandą:

Rodyti daugiau

sudo add-apt-repository ppa:oguzhaninan/stacer -y

Tada atnaujinkite apt naudodami:

sudo apt-get atnaujinimas

Galiausiai įdiekite „Stacer“ naudodami:

sudo apt-get install stacer -y

Iš „Stacer“ išleidimo puslapio turėsite atsisiųsti naujausią „Stacer“ versiją.

Atsisiuntę diegimo programą, atidarykite terminalą, pakeiskite į atsisiuntimų katalogą ir įdiekite programą naudodami komandą:

Rodyti daugiau

sudo rpm –install stacer*.rpm –nodeps –force

Diegimas „Arch“ pagrindu sukurtuose platinimuose yra paprastas, nes jis randamas AUR („Arch User Repository“). Kadangi naudojame AUR, įdiegsime naudodami komandą helper, yay, taip:

Rodyti daugiau

yay -Syyu Staker

Jei naudojate „Debian Sid“, „Stacer“ yra standartinėje saugykloje, todėl ją galima įdiegti naudojant komandą (veikia kaip root naudotojas):

Rodyti daugiau

sudo apt-get install stacer -y

Dabar, kai Stacer įdiegtas, pažiūrėkime, kaip jis naudojamas.

Sistemos valymas su Stacer

Pažiūrėkime, kaip išvalyti Linux sistemą nuo įvairių talpyklų ir žurnalų. Atidarykite Stacer iš darbalaukio meniu. Kai programa bus atidaryta, pamatysite prietaisų skydelį, kuriame trumpai matysite procesoriaus / atminties / disko našumą, taip pat sistemos informaciją ir atsisiuntimo / įkėlimo informaciją.

Stacer prietaisų skydelis.

„Stacer“ prietaisų skydelis suteikia jums informaciją apie jūsų sistemą realiuoju laiku.

Džekas Wallenas / ZDNET

Spustelėkite šluotos piktogramą kairėje šoninėje juostoje, kad peržiūrėtumėte valymo įrankį. Čia galite pasirinkti viską, ką norite išvalyti. Kai spustelėsite didinamojo stiklo piktogramą, jums bus pateikti išplečiami įrašai, kuriuose galėsite panaikinti tam tikrų elementų pasirinkimą. Galbūt turite tam tikrą programą, kurios talpyklą norite išsaugoti. Jei taip, prieš paspausdami mygtuką Valyti panaikinkite šio elemento žymėjimą.

Stacer valymo skirtukas.

„Stacer“ valymo skyriuje galite išmesti tam tikrą sistemos bagažą.

Džekas Wallenas / ZDNET

Kaip valdyti paleisties programas, paslaugas ir procesus

Naudojant „Stacer“ gana paprasta valdyti įvairias sistemos sritis. Pavyzdžiui, spustelėkite raketos piktogramą kairėje šoninėje juostoje. Iš gauto sąrašo galite įjungti arba išjungti bet kurią programą, kuri būtų paleista paleidžiant. Jei norite, kad programa būtų paleista prisijungus, spustelėkite įjungimo/išjungimo slankiklį, kol jis atsidurs padėtyje Įjungta (žalia). Jei yra programa, kurios nenorite paleisti prisijungdami, įsitikinkite, kad ji yra išjungta (raudona).

Taip pat: Kaip įdiegti Arch Linux neprarandant proto

„Stacer Startup Service“ skirtukas.

Galite įgalinti paslaugas paleisti įkrovos metu arba net laikinai išjungti paslaugą.

Džekas Wallenas / ZDNET

Tas pats pasakytina ir apie skirtuką Paslaugos. Šoninėje juostoje spustelėkite krumpliaračio piktogramą ir pamatysite visų savo sistemoje esančių paslaugų sąrašą. Galite slinkti per sąrašą (jis bus gana ilgas) ir įgalinti paslaugą paleisti įkrovos metu arba sustabdyti / paleisti bet kurią jums reikalingą paslaugą.

„Stacer“ paslaugų skirtukas.

Paleisti ir sustabdyti paslaugas naudojant Stacer yra gana paprasta.

Džekas Wallenas / ZDNET

Jei kairėje šoninėje juostoje spustelėsite tai, kas atrodo kaip mastelio keitimo kredito kortelė, gausite prieigą prie visų šiuo metu vykdomų procesų. Jei radote procesą, kuris suklydo arba atrodo įtartinai (būkite atsargūs), pasirinkite procesą ir spustelėkite Baigti procesą.

Taip pat: šis Linux platinimas, kurį rekomenduoju patyrusiems vartotojams, turi unikalų požiūrį į OS dizainą

Turėtumėte suprasti, kad likusi „Stacer“ dalis yra tokia pat intuityvi, kaip parodyta aukščiau. Radau, kad ši programa puikiai sutaupo laiką, ypač kai reikia greitai išvalyti talpyklą arba rasti nutrūkusį procesą. Išbandykite „Stacer“ ir pažiūrėkite, ar tai nepalengvina jūsų „Linux“ gyvenimo.





Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -