Kiekvienais metais čia, ZDNET, išbandome daugybę nešiojamųjų kompiuterių, o mūsų testavimo procese taikomas dvejopas metodas. Viena vertus, vykdome eilę lyginamosios analizės programų, kad surinktume svarbius sistemos duomenis ir metrikas. Kita vertus, nešiojamuosius kompiuterius vertiname taip, kaip bet kuris įprastas vartotojas, atsižvelgdamas į naudojimo paprastumą, formos faktorių, ilgaamžiškumą ir baterijos veikimo laiką.
Taip pat: Geriausi nešiojamieji kompiuteriai: ekspertai išbandė ir peržiūrėjo
Mūsų pagrindinė testavimo filosofija yra paprasta: nors duomenis rinkti būtina, skaičiai nėra visa istorija. Nešiojamieji kompiuteriai gali būti labai asmeniški, todėl juose yra intuityvus, žmogiškas elementas, kurio negalima ignoruoti, ir į tai atsižvelgiame rašydami atsiliepimus.
Kaip išbandome nešiojamuosius kompiuterius 2025 m
Susidarote tik vieną pirmąjį įspūdį, o kai peržiūrime naują nešiojamąjį kompiuterį, prieš pasinerdami į duomenis visada atsižvelgiame į pradinį suvokimą. Nustatydami nešiojamojo kompiuterio operacinę sistemą, prisijungę prie „Wi-Fi“ ir prisijungę naudodami bet kokius atitinkamus kredencialus, atkreipiame dėmesį į tai, kaip sklandžiai vyko paleidimo procesas. Ar tai buvo greita ir neskausminga? O gal buvo daug spustelėjimų, kad peržiūrėtumėte visus produktų pasiūlymus ir „bloatware“? („Windows 11“, aš žiūriu į tave.)
Visiems mūsų bandomiems įrenginiams suteikiame vienodas sąlygas, pradedant nuo naujausių įrenginio operacinės sistemos naujinių, taip pat nuo visų susijusių GPU, BIOS ir aparatinės įrangos tvarkyklių. Gali būti lengva praleisti šiuos naujinimus, bet nereikia jums pasakyti, kad neatnaujinus kompiuterio gali atsirasti keistų veiksmų.
Pagrindiniai nešiojamojo kompiuterio komponentai
Tai yra svarbiausia pagrindinės sistemos metrika, į kurią žiūrime testavimo metu:
-
Procesorius (CPU): Tai yra nešiojamojo kompiuterio „smegenys“ ir vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių našumą. Keturi didžiausi gamintojai, šiandien gaminantys daugumą nešiojamuosiuose kompiuteriuose esančių procesorių, yra „Intel“, „AMD“, „Qualcomm“ ir „Apple“ (tik savo įrenginiuose).
-
RAM: Laisvosios kreipties atmintis veikia kaip jūsų kompiuterio trumpalaikė atmintis ir dalyvauja atliekant kelias užduotis, kai redaguojate dokumentus, paleidžiate kelias programas ir, svarbiausia, naršote internete. Jūsų kompiuterio RAM kiekis matuojamas gigabaitais (GB) ir prasideda nuo 8 GB ir siekia 32 GB ir daugiau.
-
Saugykla: Taip pat matuojama gigabaitais (GB) arba terabaitais (TB), kai vienas terabaitas lygus maždaug 1000 gigabaitų. Tai yra saugyklos bankas, kuriame išsaugomi jūsų kompiuterio failai, dokumentai, nuotraukos ir vaizdo įrašai. Daugumoje nešiojamųjų kompiuterių šiais laikais yra bent 128 GB saugyklos vietos, o kai kurie – iki 1, 2 ar daugiau terabaitų.
-
Grafikos procesorius (GPU): Nesvarbu, ar jis integruotas į centrinį procesorių, ar į specialią grafikos plokštę, tai, kaip gerai įrenginys valdo grafiką, yra pagrindinis veiksnys atliekant sudėtingas vaizdines užduotis, tokias kaip vaizdo įrašų redagavimas, atvaizdavimas ir, žinoma, žaidimai.
-
Ekranas: Ekrano dydis (matuojamas įstrižai nuo kampo iki kampo) taip pat lemia bendrą nešiojamojo kompiuterio dydį ir beveik visada įtraukiamas į modelio pavadinimą. Ekranai veikia įvairiai, nes jie dažnai vaidina svarbų vaidmenį nešiojamojo kompiuterio kainai. Žemesnės klasės mašinose rasite mažesnį ryškumą (matuojamas „nitais“) ir mažesnę skiriamąją gebą. Aukštesnės klasės nešiojamieji kompiuteriai dažnai turi OLED ekranus, kurie dažnai yra labiausiai vizualiai malonūs, kartu su dideliu atnaujinimo dažniu (120 Hz ir daugiau).
-
Prievado pasirinkimas: Skirtingi žmonės turės skirtingus poreikius, kai kalbama apie uostus. Mes visada nustatome, kas yra prieinama ir kaip prievado pasirinkimas atitinka įrenginio tikslinį naudojimo atvejį.
-
Fizinės formos faktorius: Galiausiai, bendra nešiojamojo kompiuterio išvaizda ir fizinės formos veiksnys apima jo svorį, storį, klaviatūros ir valdymo pulto jausmą ir tai, ar jame yra ekranas, kurį galima sulankstyti atgal, kad būtų suformuotas planšetinis kompiuteris arba jutiklinis ekranas.
Dėl ko ZDNET rekomenduojamas nešiojamasis kompiuteris?
Akivaizdu, kad į galutinę nešiojamojo kompiuterio apžvalgą atsižvelgiama ir į daugiau veiksnių, išskyrus tai, kad jis yra „geras“ ar „didelis našumas“. Taip, funkcijų rinkiniai galiausiai yra subjektyvūs, tačiau rekomenduojame nešiojamąjį kompiuterį, kai jis atitinka šiuos reikalavimus:
- Laukimas: Visų pirma, ar nešiojamasis kompiuteris veikia taip, kaip turėtų? Jei nešiojamasis kompiuteris parduodamas kaip žaidimų aparatas, kaip gerai jame veikia aukščiausios klasės žaidimai? Jei tai kūrėjams skirtas nešiojamas kompiuteris, ar jis efektyviai tvarko vaizdo įrašus ir nuotraukas? Supratimas, kam skirtas nešiojamasis kompiuteris – ir kaip gerai jis veikia toje nišoje – yra labai svarbus.
- Vertė: Nešiojamojo kompiuterio vertė yra ne tik tai, kaip gerai atrodo jo kaina. Tikslesnis būdas įvertinti jo vertę yra įvertinti jo našumą viduje jo kainos taškas. 500 USD vertės nešiojamas kompiuteris turėtų atrodyti ir jaustis kaip 500 USD kainuojantis nešiojamasis kompiuteris. Panašiai kaip turėtų jaustis 1000 USD kainuojantis nešiojamasis kompiuteris, lyg jis būtų dvigubai greitesnis. Ypatingą dėmesį skiriame nešiojamiesiems kompiuteriams, kurių našumas viršija jų kainą.
- Našumas: Nereikia blaškytis. Kalbant apie tai, labai rekomenduojami nešiojamieji kompiuteriai atlikti. Jie greiti, veiksmingi ir lengvai naudojami. Nesvarbu, ar tai reikštų lengvą naršymą žiniatinklyje naudojant 300 USD vertės „Chromebook“, ar 4K vaizdo projektų pateikimą aukščiausios klasės „MacBook Pro“, mastas skiriasi, tačiau pagrindinė idėja ta pati: svarbiausia yra didelis našumas.
- Tobulumas: Labai rekomenduojamas nešiojamas kompiuteris turėtų būti didesnis už savo svorį keliose srityse. Norime pabrėžti nešiojamuosius kompiuterius, kurie ne tik atitinka ribą, bet ir viršija ją dėl dizaino, baterijos veikimo trukmės, ekrano, našumo ar vertės.
Lyginamoji analizė ir sistemos duomenys
Siekdami surinkti išsamią informaciją apie nešiojamąjį kompiuterį, vykdome kelias skirtingas diagnostikos programas, kurios pateikia trumpas aparatinės ir programinės įrangos santraukas. Yra nemažai programų, kurios gali tai padaryti: „SiSoftware Sandra“ yra viena iš tokių patikimų programų, taip pat GPU-Z, teikianti visą išsamią informaciją, kurios tik galite norėti apie jūsų kompiuterio grafikos procesorių.
Tada atliekame keletą lyginamųjų testų, kad patikrintume kompiuterio aparatinę įrangą, kad pamatytume, ką jie gali. „Cinebench“ yra vienas iš dažniausiai naudojamų aparatinės įrangos testavimo rinkinių, kuris tikrina nešiojamojo kompiuterio atvaizdavimo našumą viename ir keliuose procesoriaus branduoliuose, o tada palygina šiuos skaičius su kitais įrenginiais. „PCMark 10“ yra dar vienas galingas lyginamosios analizės rinkinys, apimantis daugybę užduočių, atliekamų šiuolaikinėje darbo vietoje.
Taip pat: Geriausi OLED nešiojamieji kompiuteriai: ekspertai išbandė ir peržiūrėjo
„Geekbench“ yra dar viena pramonės standartinė testavimo programa, kurioje pateikiamas skaitinis jūsų nešiojamojo kompiuterio procesoriaus našumo balas įvairiose skirtingose naudojimo atvejų kategorijose. Pavyzdžiui, kaip gerai CPU tvarko įprastas kasdienes užduotis, pvz., failų glaudinimą, naršymą ir naršymą, našumo didinimo darbo krūvį, taip pat kūrėjo ir mašininio mokymosi krūvius.
Kitos nuolat naudojamos lyginamosios programinės įrangos programos yra 3DMark, kuri tikrina nešiojamojo kompiuterio grafikos našumą (ypač svarbu nešiojamiesiems kompiuteriams žaidimams) ir JetStream2 – naršyklėje pagrįstas palyginimo įrankis, kurį naudojame „Chromebook“ įrenginiuose.
Atlikę įvairius į metriką orientuotus bandymus, palyginame bandymų rezultatus su gamintojų teiginiais. Daugeliu atvejų duomenys yra artimi reklamuojamiems skaičiams, tačiau retkarčiais pamatysime kai kuriuos nukrypimus, kurie paskatins atlikti papildomą tyrimą ar bandymą, pažymėdami tai galutinėje įrenginio apžvalgoje.
Galiausiai, atsižvelgdami į bet kokius nišinius naudojimo atvejus, galime toliau tikrinti nešiojamojo kompiuterio našumą konkrečiose srityse. Pavyzdžiui, jei aparatas skirtas kūrėjams, paleisime nuotraukų ir vaizdo įrašų redagavimo programinę įrangą, o žaidimų nešiojamojo kompiuterio testavimas nebūtų baigtas nepaleidus kelių žaidimų.
Šiuose scenarijuose daug dėmesio skiriame nešiojamojo kompiuterio GPU našumui, kaip ekranas atlieka atvaizdavimo užduotis ir našumui atliekant kelias užduotis, kai vykdoma pasirinkta našumo tikrinimo programinė įranga.
Kaip išbandome nešiojamųjų kompiuterių baterijas
Baterijos veikimo laikas yra vienas iš tų dalykų, kurie rūpi visiems vartotojams. Nepriklausomai nuo to, kokį įrenginį naudojate ir ar jis kainuoja 300 USD, ar 3 000 USD, jei nešiojamasis kompiuteris neveikia, jis nenaudingas.
Įrenginio akumuliatorių tikriname iš esmės taip pat. Iš esmės idėja yra leisti nešiojamam kompiuteriui veikti kuo ilgiau esant vidutinei apkrovai. Pirma, užtikriname, kad ekrano užsklandos ir užmigdymo režimas būtų išjungtas, taip pat bet koks akumuliatoriaus taupymo našumo režimas (nors testų vykdymas šiuo režimu taip pat yra vertingas; tai tik atskiras testas).
Taip pat: Geriausiai veikiantys nešiojamieji kompiuteriai: ekspertai išbandė ir peržiūrėjo
Tada nustatome 50 % ekrano ryškumą ir garsą, išjungiame bet kokį RGB arba klaviatūros apšvietimą, įkeliame tiesioginę transliaciją „YouTube“ naršyklėje „Chrome“, nustatome laikmatį ir laukiame iki pabaigos. Mano patirtis rodo, kad akumuliatoriaus veikimo laikas yra vienas iš tų rodiklių, kurie per pastaruosius kelerius metus labai pasikeitė ir vis gerėja. Dėl naujų dirbtinio intelekto lustų pažangos baterijos veikimo laikas išaugo į tokias aukštumas, kurios vos prieš kelerius metus būtų buvę laikomos beveik neįmanomomis.
Turint tai omenyje, išbandyti kiekvieną nešiojamąjį kompiuterį, kurį peržiūrime, yra svarbiau nei bet kada anksčiau, kad būtų galima suprasti kartais „ambicingus“ gamintojų teiginius.
Žmogiškasis elementas
Kaip minėjome anksčiau, metrika ir sistemos duomenys yra svarbūs, tačiau vien skaičiai nesuteikia viso vaizdo. Čia mes atsižvelgiame į savo asmeninę patirtį naudojant įrenginį ir atsižvelgiame į praktinius naudojimo atvejus, kurie iš tikrųjų rūpi vartotojams.
Nešiojamųjų kompiuterių gamintojai, kurdami naują modelį, visada turi omenyje konkrečią demografinę situaciją, todėl čia atsiranda žinios apie tą rinkodaros aspektą. Jei kompiuteris sukurtas specialiai vaizdo įrašų ir nuotraukų redaktoriams, kaip iš tikrųjų veikia standartinės pramonės programos, tokios kaip Adobe Photoshop, Premiere Pro ir OBS?
Taip pat: geriausi lengvi nešiojamieji kompiuteriai: patikrintas ekspertų
Kiek laiko veikia į našumą orientuotų nešiojamųjų kompiuterių baterijos? Ar jie gali atlikti kelias užduotis trijuose monitoriuose taip pat gerai reklamuotis?
Galiausiai mūsų tikslas yra suskirstyti kiekvieno bandomojo nešiojamojo kompiuterio galimybes į suprantamus terminus, kurie gali būti naudingi tikriems žmonėms. Yra daug triukšmo ir painiavos, kai reikia naršyti nešiojamųjų kompiuterių ir kompiuterių vartotojų rinkoje, todėl tikimės, kad į visą procesą įtrauksime intuityvų elementą, pasinaudodami mūsų komandos dešimtmečių patirtimi.